Система шкільного менеджменту - EDUkIT стає School Champion

Порядок реєстрації для участі в ЗНО 2014

Реєстрація осіб для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні (далі - ЗНО) триватиме з 3 січня до 5 березня 2014 року.

Реєстрація абітурієнтів для участі у ЗНО проводиться у відповідності з Порядком проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2014 році, затвердженого наказом МОН №1573 вiд 08.11.2013.

У 2014 році зовнішнє незалежне оцінювання проводитиметься з таких предметів: біологія, всесвітня історія, географія, історія України, математика, російська мова, українська мова і література, фізика, хімія, світова література, іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська).

Загальна кількість предметів, вибраних абiтурієнтом для проходження зовнішнього оцінювання, не повинна перевищувати чотирьох. Також буде надано можливість скласти тест лише з однієї іноземної мови.

Для реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання необхідно підготувати такий пакет документів:

 • копію паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям, по батькові та датою народження) або свідоцтва про народження (для осіб, яким станом на 1 вересня 2013 року не виповнилося шістнадцять років і які не отримали паспорт);
 • копію документа про повну загальну середню освіту. Якщо абітурiєнт такого документа ще не маєте, але є учнем (студентом) випускного класу (курсу) поточного навчального року, то йому потрібно підготувати довідку з навчального закладу за формою, розробленою Українським центром оцінювання якості освіти (зразок довідки);
 • дві ідентичні фотокартки для документів розміром 3 х 4 см;
 • висновок закладу охорони здоров’я про необхідність створення особливих (специфічних) умов для проходження зовнішнього оцінювання (у разі потреби надають особи, які мають захворювання, що можуть бути перешкодою для участі в тестуваннях);
 • копію документа про зміну прізвища, ім’я, по батькові (надається особами, у документах яких є розбіжності в персональних даних);
 • копію документа, що підтверджує законність перебування на території України (надають іноземці, особи без громадянства, біженці, особи, які потребують додаткового або тимчасового захисту, закордонні українці);
 • заяву-реєстраційну картку.

У разі надання копії документа, оформленого іноземною мовою, слід також додати його переклад українською мовою, завірений нотаріально.

Сформувати заяву-реєстраційну картку можна самостійно, скориставшись програмою створення заяви-реєстраційної картки особи, яка виявила бажання пройти зовнішнє незалежне оцінювання в 2014 році, розміщеною на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти, або звернувшись за допомогою до працівника відповідного пункту реєстрації.

Увага! На копіях документів, що надаються для реєстрації, напишіть «Згідно з оригіналом» (без лапок), поставте особистий підпис і зазначте власне прізвище, ініціали та дату засвідчення копії.

Особи, які проживають або навчаються за кордоном, у процесі роботи з програмою, повинні зазначити адресу в Україні, на яку буде надіслано сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання і запрошення-перепустку для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні. Розподіл абітурієнтів між пунктами тестування буде здійснено з урахуванням цієї адреси.

Якщо можливості вказати таку адресу немає, то потрібно зазначити адресу регіонального центру оцінювання якості освіти (далі – регіональний центр), на території обслуговування якого особа бажає проходити зовнішнє оцінювання. У цьому регіональному центрі можна буде отримати сертифікат ЗНО і запрошення-перепустку для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні. Бажано також вказати електронну адресу, на яку буде надіслано повідомлення про наслідки реєстрації. Це потрібно зробити в правому нижньому куті заяви-реєстраційної картки, над місцем, відведеним для наклеювання фотокартки.

Реєстраційні документи треба надіслати не пізніше 5 березня на адресу відповідного регіонального центру оцінювання реєстраційні документи. Пересилку документів бажано здійснити цінним листом із описом вкладення.

Особі, яка зареєстрована для проходження зовнішнього оцінювання, буде надіслано рекомендованим листом такі документи:

 • сертифікат ЗНО;
 • реєстраційну картку абітурієнта;
 • інформаційний бюлетень «Зовнішнє незалежне оцінювання. 2014 рік»;
 • повідомлення про створення особливих (специфічних) умов для проходження зовнішнього оцінювання (особам, які надали відповідний висновок закладу охорони здоров’я).

Регламентна комісія регіонального центру оцінювання якості освіти може відмовити особі в реєстрації. Підставою для прийняття такого рішення є:

 • подання не всіх документів, необхідних для здійснення реєстрації;
 • неналежне оформлення комплекту реєстраційних документів;
 • зазначення в заяві-реєстраційній картці недостовірних даних;
 • неможливість створення особливих (специфічних) умов для проходження зовнішнього оцінювання згідно з висновком закладу охорони здоров'я;
 • подання заяви пізніше встановленого строку (дата визначається за відтиском штемпеля відправлення на поштовому конверті).

Особі, якій відмовлено в реєстрації буде надіслано відповідне повідомлення.

Особа, якій відмовлено в реєстрації, може усунути причини, що стали підставою для прийняття такого рішення, та до 19 березня надіслати на адресу відповідного регіонального центру новий комплект реєстраційних документів.

Якщо протягом трьох тижнів із моменту відправки реєстраційних документів не були отримані сертифікат або повідомлення про відмову в реєстрації, потрібно звернутися до відповідного регіонального центру за телефоном інформаційної підтримки.

У разі необхідності внесення змін до переліку предметів або персональних даних, пройдіть реєстрацію повторно, надіславши до регіонального центру необхідні документи та раніше отриманий Сертифікат 2014 року.

Зміни до реєстраційних даних можна вносити лише до 19 березня (дата подання визначається за поштовим штемпелем).

Особи, які виявили бажання пройти зовнішнє оцінювання, але через поважні причини не можуть зареєструватися в установленому порядку, повинні в межах часу, відведеного для реєстрації, особисто звернутися до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти за місцем проживання (перебування).

Для кожного зареєстрованого абітурієнта на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти створюється інформаційна сторінка, доступ до якої здійснюється за номером сертифіката та ріп-кодом, указаним у ньому.

Реєстрація на ЗНО розпочнеться 3 січня та завершиться 5 березня 2014 року.

Складено на підставі положень Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2014році, затвердженого наказом МОН від 08.11.2013 року № 1573.

За матеріалами: http://osvita.ua.

Кiлькiсть переглядiв: 0