Практики вирішення конфліктів буде поширено в малих громадах
2012-03-22
Луганська обласна група медіації оголошує набір на семінар у межах проекту “Відновлення демократичних засад у розв’язанні конфліктів у малих громадах Сходу України”. Проект підтримують програми “Схід-Схід: партнерство без кордонів” і “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.
За словами ініціаторів проекту, у різний час у різних країнах світу у громадах існувала практика вирішення конфліктів. Прикладом цього можуть бути кола правосуддя північноамериканських індіанців і сімейні конференції маорі в Новій Зеландії. Кола також широко використовували й на Січі. Загальні військові ради козаків щодо найважливіших питань відбувалися в колі: козаки збиралися на січовому майдані, розташовуючись колом.
Ініціатори проекту хочуть поширювати подібні практики для вирішення конфліктів у навчальних закладах і малих громадах, що, за задумом, допоможе активізувати громадську діяльність і залучити небайдужих людей до розвитку відновних практик в Україні.
Проект передбачає проведення 10-12 квітня в Луганську семінару з медіації й обміну досвідом діяльності громадських і шкільних служб розв’язання конфліктів для мешканців сіл, селищ і малих міст Сходу України й АР Крим.
До участі в семінарі запрошують представників шкіл і громадських активістів (координаторів подальшої роботи у школах і громадах – наприклад, представників батьківських комітетів, учнівського чи студентського самоврядування тощо).
Учасників відбиратимуть на основі поданих заявок з урахуванням особистої мотивації та бажання втілювати в життя розроблені під час проекту напрями діяльності.
Охочим слід надіслати до 1 квітня (включно) заявку-анкету (обсягом до 1 сторінки та з зазначенням у темі листа “заявка на семінар”), у якій вказати таку інформацію:
- прізвище й ім’я, місце роботи та громадської діяльності
- стислий опис досвіду громадської діяльності
- очікування від семінару та бачення розвитку програм із розв’язання конфліктів у навчальному закладі та/або громаді
- адреса електронної пошти та контактні телефони
Про результати відбору буде повідомлено 3 квітня.
Витрати учасників семінару на проїзд (за умови надання квитків), проживання та харчування під час семінару відшкодовують організатори.
Луганська обласна група медіації
Галина Тищенко
050 23 22 173
galina_t@ua.fm
***
Мета програми “Схід-Схід: партнерство без кордонів” – розвивати довготривале стратегічне партнерство між представниками міжнародної громадськості для вирішення соціальних і соціально-економічних проблем, які виникли в перехідний період після розпаду Радянського Союзу та соціалістичної системи.
Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.
За матеріалами сайту: www.irf.ua