Система шкільного менеджменту - EDUkIT стає School Champion

Зовнішнє незалежне тестування 2010

2010-01-20

Зовнішнє незалежне тестування 2010

Реєстрацію в зовнішньому незалежному тестуванні пройшли вже 28 тисяч чоловік, що вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року. Перші підсумки реєстрації свідчать, що, в порівнянні з попереднім роком, збільшилася кількість предметів, які обирають абітурієнти для проходження зовнішнього оцінювання. Цей показник становить 330 тестів на 1000 зареєстрованих (у 2009 році він становив 267 тестів на 1000 зареєстрованих). Зростання досягнуто за рахунок збільшення кількості охочих здавати тести з історії України та фізики. Серед тих, хто пройшов реєстрацію, 20% складають особи, що закінчили загальноосвітню школу до 2010 року.

32% від загальної кількості зареєстрованих відзначають своє бажання отримати тестові зошити, в яких буде здійснено переклад основних термінів, які використовуються в тестах: російською мовою - 31,84% осіб, угорською - 0,06%, молдавською - 0,05%, румунською - 0,05%.
31% зареєстрованих проживають у сільській місцевості, 69% - в містах. Найбільша кількість бажаючих взяти участь в тестуванні зареєструвалося в Івано-Франківському, Донецькому і Харківському центрах оцінювання якості освіти.

Основні відмінності тестування 2009 і 2010 років:

  • У 2009 році оцінки з тестування йшли в атестат, а в 2010 році тестування відокремлено від державної підсумкової атестації - від випускних іспитів у школі.
  • Зміняться терміни тестування: з 10 по 27 травня в школах буде проводитися державна підсумкова атестація у вигляді контрольних робіт (іспитів у 2010 році не буде), до 1 червня кожний випускник повинен отримати атестат про середню освіту, а 2 червня починається ЗНО.
  • Ще одна відмінність - кількість обов'язкових предметів. Минулого року був один обов'язковий предмет для тестування - українська мова та література, в цьому році з'явився другий обов'язковий предмет, який визначає ВНЗ. Абітурієнт повинен вибрати третій предмет, необхідний для вступу до конкретного ВНЗ.
  • Наступна відмінність - мова тестування. У попередні роки абітурієнт сам вибирав мова, якою він хоче пройти тестування (було шість варіантів). Цього року всі тестові зошити будуть тільки українською мовою. Учасникам ЗНО, які під час реєстрації вкажуть, що їм потрібні мовні роз'яснення, під час тестування видадуть словник з найбільш часто зустрічаються в тестах термінами.
    До 14 липня оцінки за ЗНО будуть оприлюднені.
  • У цьому році не буде видаватися сертифікат з оцінкою. Сертифікат видається під час реєстрації: це документ з фотографією абітурієнта, закріпленої голограмою, з ПІБ, переліком з п'яти предметів з позначенням тих, які абітурієнт вибрав для тестування. З сертифікатом абітурієнт повинен приходити на кожне тестування: у сертифікаті зроблять запис і поставлять печатку, що підтверджують проходження процедури.

Після закінчення тестування абітурієнт сам роздрукує свої оцінки з сайту Українського центру оцінювання якості освіти, і в приймальні комісії ВНЗ документи приймуть після звірки всіх даних.

У тестуванні можуть не брати участь: демобілізовані зі збройних сил і звільнені в запас у 2010 році; інваліди дитинства та діти-інваліди; абітурієнти, які не мають українського громадянства (випускники Росії та інших зарубіжних держав).

Нагадаємо, реєстрація почалася 15 грудня 2009 року і триватиме до 18 годин 31 березня 2010 року.

Інформацію про тестування дивіться на офіційних сайтах: Українського центру оцінювання якості освіти та Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти.

За матеріалами http://www.vecherniy.kharkov.ua/

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.